Előadóművészet - Klasszikus magánének szak 2012

Előadóművészet - Klasszikus magánének szak BA

A képzés célja:

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik előadóművészi teljesítményükkel a magyar és az európai zenekultúrát gyarapítani és terjeszteni tudják; magas fokú gyakorlati és elméleti készséget és tudást szerezve, kiművelt zenei ízléssel, technikával, formálókészséggel tudják ellátni szolgálatukat a hangversenypódiumon és énekegyüttesekben, énekkarokban. A zenei élet intézményeiben hasznos segítő szerepet tudnak vállalni; kidolgozott zenei készségekkel, kellő mélységű vokális, valamint elméleti ismeretekkel rendelkeznek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:

Klasszikus magánének előadóművész BA

Teljesítendő kreditpontszám: 180 kredit

• szigorlati tárgy: zenetörténet; zeneelmélet-szolfézs
  • kollokvium tárgy: mindazon gyakorlati tárgy, mely esetében a vizsgakötelezettséget vizsgabizottság előtt kell teljesíteni; az összes elméleti ismeretet nyújtó tárgy
  • A többi tárgy a félévi teljesítés alapján 3, vagy 5 fokozatú értékeléssel, illetve aláírással zárul.

A záróvizsgára bocsátás feltételei:

• a diplomahangverseny teljesítésének kivételével a tantervben előírt valamennyi tanulmányi és vizsgakötelezettség teljesítése és az előírt kreditek megszerzése
  • a diplomakoncert műsorának elfogadása

• a diplomahangverseny
  • komplex szóbeli vizsga

(A vizsga tartalma felöleli mindazokat az ismereteket, amelyek az elméleti, stílustörténeti, zenetörténeti, formatani, műelemzési, zenei műszóismereti információkat tartalmazzák.)

• az abszolutórium megszerzése
  • a záróvizsga teljesítése
  • az államilag előírt nyelvvizsga megléte (a Varga Tibor Zeneművészeti Intézetben az EU tagállamainak hivatalos nyelve és orosz)

2017. szeptember 1.

Egyetemi TMDK és Tehetségnap 2018. április 25.
Munkaszüneti nap 2018. április 30.
Munkaszüneti nap 2018. május 1.
Elektronikus ZH nap 2018. május 2.