Tanár – Zenetanár (gitártanár) Hangszertanári szakképzettségre épített 2 féléves

Tanár – Zenetanár (gitártanár)

Hangszertanári szakképzettségre épített 2 féléves Tanár - Zenetanár (gitártanár) MA

A képzés célja a zeneművészeti ágban, alapfokozaton vagy más felsőfokú végzettség keretében szerzett szakképzettségre, illetőleg ismeretekre alapozva, olyan tanárok felkészítése, akik az iskolarendszerű, egyéni és csoportos formában megvalósuló zeneművészeti oktatásban, továbbá a Nemzeti Alaptanterv művészetek műveltségi területén és a nem-iskolarendszerű oktatásban képesek tanári munkakör ellátására:

hangszeres zenetanár (gitártanár) szakképzettség esetén a szakképzettségnek megfelelő hangszer, valamint kamarazene oktatása.

Az előadóművészet alapképzési szakra épülő tanárképzésben cél az alapképzésben elsajátított ismeretkörök elmélyítése, amely magába foglalja a választott szakképzettségnek megfelelően

– a hangszeres és elméleti ismereteket;

– a szóló, kamarazenei, zenekari repertoárismeretet,

– a zeneművészet és a társművészetek kapcsolódásának, kölcsönhatásának lehetőségeit az oktatás-nevelés területén.

Végzettségi szint: mesterfokozat (magister, master, rövidítve: MA)

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: Okleveles gitártanár

Teljesítendő kreditpontszám: 60 kredit

Képzési terület:  kreditpont: kreditpont %
Szakterületi ismeretek: 30 50
Pedagógiai – pszichológiai ismeretek: 10 16,7
Összefüggő szakmai gyakorlat: 20 33,3
Összesen: 60 100

Szakmai gyakorlat:

1 félév összefüggő nevelési – oktatási gyakorlat

A tantervben előírt tantárgyi követelmények teljesítéséből és a záróvizsga (tanári képesítő vizsga) letételéből tevődik össze.

A tanári záróvizsgára bocsátás feltételei:

Végbizonyítvány (abszolutórium), ami az előírt kreditek teljesítésével tanúsítja, hogy a hallgató a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelményeknek mindenben eleget tett.

A tanári záróvizsga részei:

-  záró tanítás

-  portfólió az összefüggő szakmai gyakorlatról

A tanári záróvizsga eredménye:

- a záró tanítás érdemjegyének

- és a portfólióra kapott érdemjegy számtani átlaga.

A záróvizsga eredménye elégtelen, ha valamelyik érdemjegy elégtelen.

- a záróhangverseny

- és a tanári záróvizsga érdemjegyének számtani átlaga.

A mesterfokozat megszerzéséhez államilag elismert, legalább középfokú C típusú, illetve ezzel egyenértékű nyelvvizsga szükséges.

A Varga Tibor Zeneművészeti Intézet valamennyi szakirányán ez az EU tagállamainak hivatalos nyelve vagy orosz nyelv.

2016. szeptember 1.