Gépészmérnök MSc 2017

Képzési cél:

A képzés célja olyan mérnökök képzése, akik képesek a gépek, gépészeti berendezések és folyamatok koncepciójának kidolgozására, modellezésére, majd tervezésére, üzemeltetésére és karbantartására; a gépipari technológiák, illetőleg új anyagok és gyártástechnológiák kifejlesztésére, környezetszempontú alkalmazására; vezetési, irányítási és szervezési feladatok ellátására; a műszaki fejlesztés, kutatás, tervezés és innováció feladatainak ellátására; hazai és/vagy nemzetközi szintű mérnöki projektekhez való kapcsolódásra, azok koordinálására, valamint a gépészeti tanulmányok doktori képzés keretében való folytatására is.

Végzettségi szint: mesterfokozat (magister, master, rövidítve: MSc)

Az oklevélben megnevezett szakképzettség: okleveles gépészmérnök

A szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Mechanical Engineer

A képzés idő: 4 félév

Az alapfokozat megszerzéséhez szükséges kreditpontok száma: 120 kreditpont

A képzés tartalma, az egyes képzési területek aránya:

Képzési terület

kp

%

Alapozó ismeretek

25

20,83

Gazdasági és humán alapismeretek

10

8,34

Szakmai kötelező törzsanyag

25

20,83

Differenciált szakmai ismeretek

30

25

Diplomamunka

30

25

Összes kredit:

120

100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Szabadon választható tantárgyakhoz rendelt kreditérték és aránya:    10 kp   8,34%

A szabadon választható tantárgycsoportok összes kreditértéke és aránya: 44 kp 36,67%

Specializációk:

- Anyag- és gyártástechnológiák,

- Alkalmazott mechanika.

Szakmai gyakorlat: az intézményen kívül teljesítendő, időtartama legalább 4 hét

Az ismeretek ellenőrzési rendszere:
A tantervben előírt követelmények megszerzéséből, szakmai gyakorlat elvégzéséből, diplomamunka elkészítéséből, záróvizsga letételéből tevődik össze.

A diplomamunka követelményei:
A diplomamunka olyan, konkrét szakterületen felmerülő gépészmérnöki feladat megoldása, vagy kutatási téma kidolgozása, amely a hallgató tanulmányi ismereteire támaszkodva kiegészítő szakirodalmak tanulmányozásával és konzulensek irányításával egy félév alatt elkészíthető. A jelölt a diplomamunkával igazolja, hogy kellő jártasságot szerzett a tanult ismeretanyag gyakorlati alkalmazásában, képes a gépészmérnök elemző, tervező feladatainak elvégzésére, és a tananyagon túl jártas egyéb szakirodalomban is, amelyet értékteremtő módon képes alkalmazni.

A záróvizsgára bocsátás feltétele:
A mesterképzés keretében a tantervben előírt és mesterszinten elismert tantárgyakból 120 kreditpontot kell teljesíteni.

A mesterképzés tantervében 30 kreditpont értékű diplomatervezés szerepel, amelyet két félévre megosztva lehet elkészíteni. A Diplomatervezés 1. tantárgyat akkor vehetik fel a hallgatók, ha a tanterv szerinti tantárgyakból legalább 50 kredit értékűt teljesítettek, valamint a gépészmérnökitől különböző BSc szakról érkezett hallgatók részére előírt „felvezető/különbözeti” tantárgyakat maradéktalanul teljesítették és az előírt szakmai gyakorlatnak eleget tettek.

A mesterképzésben részvevő hallgató a tanterv tantárgyainak, valamint a kritérium tárgyak teljesítése után, az abszolutórium (végbizonyítvány) birtokában tehet záróvizsgát. Oklevél kiállítására a sikeres záróvizsga után kerül sor.

Az oklevél kiadásának a feltétele:
A mesterképzésben részvevő hallgató a tanterv tantárgyainak, valamint a kritérium tárgyak teljesítése után, az abszolutórium (végbizonyítvány) birtokában tehet záróvizsgát. Oklevél kiállítására a sikeres záróvizsga után kerül sor.

A záróvizsga részei:
-       A diplomamunka megvédése,
-      Komplex szóbeli vizsga a szakvezetés, a szakmai specializációk vezetői által kijelölt szaktárgyakból, illetőleg szaktárgy részekből.

A záróvizsga eredménye:

A diplomamunka védésére és a komplex szóbeli vizsgára adott érdemjegyek egyszerű számtani átlaga, egész számra kerekítve.

A záróvizsga eredménye elégtelen, ha valamelyik érdemjegy elégtelen.

Az oklevél minősítése:
Az egész tanulmányi időre vonatkozó súlyozott tanulmányi átlag, a diplomavédésre és a komplex vizsgára kapott érdemjegyek számtani átlaga.

NEPTUN rendszer - NEPTUN system


 

Oktatásszervezés Eseménynaptára