Gazdálkodási és menedzsment szak, nappali

Az alapszak elnevezése: Gazdálkodási és menedzsment alapszak

Képzési cél:
A képzés célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik közgazdasági-, társadalomelméleti-, alkalmazott gazdaságtudományi és módszertani ismereteik birtokában képesek a gazdálkodó szervezetek és intézmények folyamatainak tervezésére, elemzésére, valamint a gazdálkodói, vállalkozói tevékenységek és folyamatok irányítására, szervezésére. A tanulmányok során a hallgatók kellő ismereteket szereznek a képzés második ciklusban történő folytatásához.

A szakképzettség megnevezése: közgazdász gazdálkodási és menedzsment alapszakon

A képzési idő:
- a félévek száma: 6+1;
- az oklevél megszerzéséhez szükséges kreditek száma: 180 tanulmányi kredit + 30 gyakorlati kredit;
- a tanórák (kontaktórák) száma: 2160 + 12 hetes egybefüggő szakmai gyakorlat.

Választható specializációk:
Az indítani tervezett három specializáció megnevezése:
- kontrolling (gyakorlatorientált)
- nemzetközi menedzsment,
- pénzügyi menedzsment (gyakorlatorientált)

Az ismeretek ellenőrzési rendszere a tantervben előírt – részben egymásra épülő, részben egymástól független – gyakorlati és kollokviumi jegyek megszerzéséből, nyelvvizsgákból, szakmai gyakorlat elvégzéséből, valamint a záróvizsga letételéből tevődik össze.

Specializációk:
- Nemzetközi menedzsment
- Kontrolling
- Pénzügyi menedzsment

A szakmai gyakorlat célja:
A hallgatók a képzés során megszerzett ismereteiket az üzleti- és a közszféra intézményeinél bővítsék, felkészüljenek a munka világának elvárásaira. A szakmai gyakorlat keretében lehetőséget kapnak a hallgatók a szakdolgozathoz szükséges információk összegyűjtésére, gyakorló szakemberekkel történő hatékony konzultációra.

A szakmai gyakorlat lebonyolítása és a kiadásra kerülő feladatok:
A 12 hetes szakmai gyakorlat 25 óra/hét hallgatói munkát jelent. A gyakorlat 30 kreditponttal egyenértékű. A szakmai gyakorlat elfogadásának feltétele a gyakorlati hely és a kijelölt konzulens tanár igazolása.
A gyakorlat tartalma: egy vállalat/intézmény működésének és a működés feltételeinek, környezetének megismerése, illetve a szakdolgozat előkészítéséhez adatok gyűjtése, a szakdolgozatban megoldandó feladat körvonalazása, illetve véglegesítése.

A záróvizsga két részből áll:
- a szakdolgozat megvédése,
- a komplex szakmai vizsga letétele, melynek során a hallgató bizonyítja, hogy az elsajátított ismereteket képes, egy konkrét gazdálkodási probléma megoldására alkalmazni.

Az abszolutórium: a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelmények és az előírt szakmai gyakorlat teljesítése és az előírt kreditek megszerzése.

A záróvizsgára bocsátás feltétele:
- az abszolutórium megszerzése,
- a szakdolgozat benyújtása,
- a szakdolgozat bíráló általi elfogadása.

A záróvizsga minősítése:
- a szakdolgozat,
- a védés és
- a komplex vizsga
egyszerű számtani átlaga.

- a záróvizsga letétele,
- A Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar valamennyi szakán, a szak szintjétől (alap/főiskolai ill. mesterképzés/egyetemi) függetlenül: az EU tagállamainak hivatalos nyelve vagy orosz nyelv. A hallgató a felsoroltaktól eltérően más állam hivatalos nyelvéből is teljesítheti a követelményt, de ilyen szándékát a lehető legkorábban az engedély kibocsátására jogosult TAB elé kell terjesztenie és meg kell indokolnia abban, hogy mennyire lesz lehetősége az adott nyelv használatára gyakorlati munkája során.

Az oklevél minősítése: a teljes tanulmányi időre vonatkozó súlyozott tanulmányi átlagnak, a szakdolgozatnak, a védésnek és a komplex vizsgának az egyszerű számtani átlaga alapján kerül megállapításra.

Győr, 2017. szeptember 1.

Elektronikus ZH nap 2018. október 26.
Szenátusi ülés 2018. október 29. 14:00 - 16:00