Előadóművészet - klasszikus vonós alapszak

Előadóművészet - klasszikus vonós alapszak tanterve
(gordonka, gordon, hegedű, mélyhegedű)
A képzési cél:
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik előadóművészi teljesítményükkel a magyar és az európai zenekultúrát gyarapítani és terjeszteni tudják. Megszerzett gyakorlati és elméleti ismereteik birtokában kiművelt zenei ízléssel, technikával, formálókészséggel művészi szolgálat ellátására képesek zene- és énekkarokba, kamarazenei együttesekben. A zenei élet intézményeiben aktív kulturális szerep betöltésére alkalmasak. A végzettek kidolgozott zenei készségekkel, kellő
mélységű vokális és hangszeres, valamint megfelelő elméleti ismeretekkel rendelkeznek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatásához.

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:
klasszikus vonós előadóművész

A képzési idő: 6 félév

Teljesítendő kreditpontszám: 180

Az ismeretek ellenőrzési rendszere:
- a szakdolgozat tárgya a hallgató tanulmányaival összefüggő tárgykörökből választott fagotttörténeti, zenepedagógiai, zenetörténeti vagy módszertani téma,
- a diplomahangversenyen a hallgató különböző stílusú és műfajú műveket ad elő, melyek közül az egyik kamaramű, számot adva fagott-technikai felkészültségéről, formáló készségéről, stílusismeretéről.

Az oklevél kiadásának feltétele:

A Varga Tibor Zeneművészeti Intézet valamennyi szakán, a szak szintjétől (alap/főiskolai ill. mesterképzés/egyetemi) függetlenül: az EU tagállamainak hivatalos nyelve vagy orosz nyelv.



Győr, 2016. szeptember 1.

NEPTUN rendszer - NEPTUN system


 

Oktatásszervezés Eseménynaptára