Előadóművészet - Klasszikus gordon szak 2012

Előadóművészet - Klasszikus gordon szak BA

A képzés célja:

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik előadóművészi teljesítményükkel a magyar és az európai zenekultúrát gyarapítani és terjeszteni tudják; magas fokú gyakorlati és elméleti készséget és tudást szerezve, kiművelt zenei ízléssel, technikával, formálókészséggel tudják ellátni szolgálatukat a hangversenypódiumon és kamarazenei együttesekben. A zenei élet intézményeiben hasznos segítő szerepet tudnak vállalni; kidolgozott zenei készségekkel, kellő mélységű hangszeres, valamint elméleti ismeretekkel rendelkeznek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:

Klasszikus gordon előadóművész BA

Teljesítendő kreditpontszám: 180 kredit

• szigorlati tárgy: zenetörténet; zeneelmélet-szolfézs
  • kollokvium tárgy: mindazon gyakorlati tárgy, mely esetében a vizsgakötelezettséget  vizsgabizottság előtt kell teljesíteni; az összes elméleti ismeretet nyújtó tárgy
  • A többi tárgy a félévi teljesítés alapján 3, vagy 5 fokozatú értékeléssel, illetve aláírással zárul.

A záróvizsgára bocsátás feltételei:

• a diplomahangverseny teljesítésének kivételével a tantervben előírt valamennyi tanulmányi és vizsgakötelezettség teljesítése és az előírt kreditek megszerzése
  • a diplomakoncert műsorának elfogadása

• a diplomahangverseny
  • komplex szóbeli vizsga

(A vizsga tartalma felöleli mindazokat az ismereteket, amelyek az elméleti, stílustörténeti, zenetörténeti, formatani, műelemzési, zenei műszóismereti információkat tartalmazzák.)

• az abszolutórium megszerzése
  • a záróvizsga teljesítése
  • az államilag előírt nyelvvizsga megléte (a Varga Tibor Zeneművészeti Intézetben az EU tagállamainak hivatalos nyelve és orosz)

2017. szeptember 1.

Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. november 16. 00:00 - 2018. november 17. 23:00
MÉK Balekbál 2018. november 17.
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. november 23. 00:00 - 2018. november 24. 01:00
Szenátusi ülés 2018. november 26. 14:00 - 16:00