Tanár – Zenetanár (harsonatanár) Hangszertanári szakképzettségre épített 2 féléves

Tanár – Zenetanár (harsonatanár)

Hangszertanári szakképzettségre épített 2 féléves Tanár - Zenetanár (harsonatanár) MA

Képzési cél:

A képzés célja a zeneművészeti ágban, alapfokozaton vagy más felsőfokú végzettség keretében szerzett szakképzettségre, illetőleg ismeretekre alapozva, olyan tanárok felkészítése, akik az iskolarendszerű, egyéni és csoportos formában megvalósuló zeneművészeti oktatásban, továbbá a Nemzeti Alaptanterv művészetek műveltségi területén és a nem-iskolarendszerű oktatásban képesek tanári munkakör ellátására:

hangszeres zenetanár (harsonatanár) szakképzettség esetén a szakképzettségnek megfelelő hangszer, valamint kamarazene oktatása.

Az előadóművészet alapképzési szakra épülő tanárképzésben cél az alapképzésben elsajátított ismeretkörök elmélyítése, amely magába foglalja a választott szakképzettségnek megfelelően

– a hangszeres és elméleti ismereteket;

– a szóló, kamarazenei, zenekari repertoárismeretet,

– a zeneművészet és a társművészetek kapcsolódásának, kölcsönhatásának lehetőségeit az oktatás-nevelés területén.

Végzettségi szint: mesterfokozat (magister, master, rövidítve: MA)

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: Okleveles harsonatanár

Teljesítendő kreditpontszám: 60 kredit

A képzés tartalma, az egyes képzési területek aránya:

Képzési terület:  kreditpont: kreditpont %
Szakterületi ismeretek: 30 50
Pedagógiai – pszichológiai ismeretek: 10 16,7
Összefüggő szakmai gyakorlat: 20 33,3
Összesen: 60 100

Szakmai gyakorlat:

1 félév összefüggő nevelési – oktatási gyakorlat

A tantervben előírt tantárgyi követelmények teljesítéséből és a záróvizsga (tanári képesítő vizsga) letételéből tevődik össze.

A tanári záróvizsgára bocsátás feltételei:

Végbizonyítvány (abszolutórium), ami az előírt kreditek teljesítésével tanúsítja, hogy a hallgató a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelményeknek mindenben eleget tett.

A tanári záróvizsga részei:

-  záró tanítás

-  portfólió az összefüggő szakmai gyakorlatról

A tanári záróvizsga eredménye:

- a záró tanítás érdemjegyének

- és a portfólióra kapott érdemjegy számtani átlaga.

A záróvizsga eredménye elégtelen, ha valamelyik érdemjegy elégtelen.

Az oklevél minősítése:

- a záróhangverseny

- és a tanári záróvizsga érdemjegyének számtani átlaga.

A mesterfokozat megszerzéséhez államilag elismert, legalább középfokú C típusú, illetve ezzel egyenértékű nyelvvizsga szükséges.

A Varga Tibor Zeneművészeti Intézet valamennyi szakirányán ez az EU tagállamainak hivatalos nyelve vagy orosz nyelv.

2016. szeptember 1.

Mikulásnap 2017. december 12.
Nyugdíjas Egyetem Mosonmagyaróvár (4. előadás) 2017. december 14. 16:00 - 18:00
Téli ünnepi nyitvatartási rend 2017. december 23. - 2018. január 1.