Nemzetközi tanulmányok BSc szak

Képzési cél:
A szak olyan szakemberek képzését végzi, akik nemzetközi politikai, gazdasági, jogi, valamint európai uniós ismereteik birtokában képesek elősegíteni az európai integrációs folyamatból származó kihívások kezelését, valamint a gazdasági, intézményi lehetőségek hatékony kihasználását az állami és a non-profit szektorban, a helyi önkormányzatoknál, valamint a regionális fejlesztéssel foglalkozó intézményeknél, azok nemzetközi kapcsolataiban kellő mélységű elméleti ismereteket szereznek a képzés második ciklusban történő folytatásához.

Szakképzettség megnevezése:
nemzetközi kapcsolatok szakértő

A képzési idő:
- a félévek száma: 6;

Az oklevél megszerzéséhez szükséges kreditek száma:
180 tanulmányi kredit;

A tanórák (kontaktórák) száma: 2070 + 4 hetes egybefüggő szakmai gyakorlat.

Az ismeretek ellenőrzési rendszere:
Az ismeretek ellenőrzési rendszere a tantervben előírt – részben egymásra épülő, részben egymástól független – gyakorlati és kollokviumi jegyek megszerzéséből, nyelvvizsgákból, a szakmai gyakorlat teljesítéséből, valamint a záróvizsga letételéből tevődik össze.

A szakmai gyakorlat célja:
A hallgatók a képzés során megszerzett ismereteiket valamely nemzetközi kapcsolattal rendelkező intézménynél bővítsék, felkészüljenek a munka világának elvárásaira. A szakmai gyakorlat keretében lehetőséget kapnak a hallgatók a szakdolgozathoz szükséges információk összegyűjtésére, gyakorló szakemberekkel történő hatékony konzultációra.

A szakmai gyakorlat lebonyolítása és a kiadásra kerülő feladatok:
A 4 hetes szakmai gyakorlat 40 óra/hét hallgatói munkát jelent. A szakmai gyakorlat elfogadásának feltétele a gyakorlati hely és a kijelölt konzulens tanár igazolása.

A gyakorlat tartalma: A gyakorlati hely nemzetközi kapcsolatainak, az intézmény működésének és a működés feltételeinek, környezetének megismerése, illetve a szakdolgozat előkészítéséhez adatok gyűjtése, a szakdolgozatban megoldandó feladat körvonalazása.

A záróvizsga részei:
A záróvizsga két részből áll:
- a szakdolgozat megvédése,
- a komplex szakmai vizsga letétele, melynek során a hallgató bizonyítja, hogy az elsajátított ismereteket képes egy nemzetközi politikai/gazdasági probléma elemzésére alkalmazni.

Az abszolutórium: a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelmények és az előírt szakmai gyakorlat teljesítése és az előírt kreditek megszerzése.

A záróvizsgára bocsátás feltétele:
- az abszolutórium megszerzése,
- a szakdolgozat benyújtása,
- a szakdolgozat bíráló általi elfogadása.

A záróvizsga minősítése:
- a szakdolgozat,
- a védés és
- a komplex vizsga
egyszerű számtani átlaga.

Az oklevél kiadásának feltétele:
- a záróvizsga letétele,
- A Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar valamennyi szakán, a szak szintjétől (alap/főiskolai ill. mesterképzés/egyetemi) függetlenül: az EU tagállamainak hivatalos nyelve vagy orosz nyelv. A hallgató a felsoroltaktól eltérően más állam hivatalos nyelvéből is teljesítheti a követelményt, de ilyen szándékát a lehető legkorábban az engedély kibocsátására jogosult TAB elé kell terjesztenie és meg kell indokolnia abban, hogy mennyire lesz lehetősége az adott nyelv használatára gyakorlati munkája során.

Az oklevél minősítése:
a teljes tanulmányi időre vonatkozó súlyozott tanulmányi átlagnak, a szakdolgozatnak, a védésnek és a komplex vizsgának az egyszerű számtani átlaga alapján kerül megállapításra.


Győr, 2017. szeptember 1.

NEPTUN rendszer - NEPTUN system


 

Oktatásszervezés Eseménynaptára