Kereskedelmi szakmenedzser

A kereskedelmi szakmenedzser ügyviteli és munkaerőpiaci ismereteket, álláskeresési technikákat alkalmaz, szakmai kommunikációs tevékenységet végez. Részt vesz a vállalkozás nemzetközi kereskedelmi kapcsolatainak irányításában, vezeti a kereskedelmi vállalkozást, megszervezi a gazdálkodást Megtervezi, megszervezi, elemzi az áruforgalmi folyamatot, alkalmazza és értékeli a marketing eszközöket.

Képzési cél:
A Széchenyi István Egyetemen 2010 óta folyik kereskedelmi szakmenedzser felsőfokú szakképzés. Az Egyetem nagyszerű szakembereket tud felsorakoztatni a képzéshez, erősen gyakorlatorientált ismerteket nyújt. Ezen a szakon végzett hallgatóink nagy része tovább folytatja tanulmányait az Intézmény alapszakjainak valamelyikén, ahol e szakon teljesített tantárgyaik közül többet is tudnak akkreditáltani. Rövidebb idő alatt befejezhetik tanulmányaikat, szakdolgozat készítésben is már tapasztalatot szereztek így az alapszakon tanulmányaik lezárásához szükséges szakdolgozat megírását is könnyebben tudják elvégezni.

Képzési idő: 4 félév

Gyakorlati képzés elemei (pl.: laborok, gyakorlati lehetőségek, gyakorlaton való részvételhez segítségnyújtás, gyakorlati programok stb.)
1. Szakmai gyakorlati helyek megszervezése
2. Szakdolgozat készítéshez konzultációk

További lehetőségek a szak hallgatói számára (pl.: speciális tantermek, kutatási programokba való bekapcsolódási lehetőség, oktató programok, speciális ösztöndíjak, szakkollégiumok, stb.)
1. Nyelvi képzés
2. Speciális szakmai szoftverek megismerése

Továbbtanulási lehetőségek Intézményünkben a szak elvégzését követően: (szakok felsorolása)
1. Gazdálkodási és menedzsment BA alapszak
2. Kereskedelem és marketing BA alapszak
3. Közszolgálati BA alapszak

A szak elvégzésével a következő területen helyezkedhet el a hallgató:
A kereskedelmi szakmenedzer képzést végzett hallgatók képesek lesznek különböző nagy ipari vállalatok kereskedelmi menedzselési feladatok ellátására.
Ellátja az áruforgalmi technológiai feladatok elemzését, törekszik ezek innovatív fejlesztésére.
Kiválasztja a megfelelő fuvarozási, szállítási feltételeket, megszervezi a fuvarozási tevékenységet, és kialakítja az ezek megvalósításához szükséges szerződéseket. Alkalmazza az áruosztályozási rendszereket, az árukezelési előírásokat, a hazai és nemzetközi vámeljárásokat, figyelemmel kíséri a jogszabályi változásokat.
Ellátja a kereskedelmi vállalkozás külkereskedelmi üzleti feladatait a szerződés előkészítés, megkötés és lebonyolítás vonatkozásában.
Alkalmazza a kereskedelmi informatikai rendszereket a teljes áruforgalmi folyamatra vonatkozóan (pl. áruazonosítás, készletgazdálkodás, rendelési folyamatok, stb.), felismeri az e-businnesbe való bekapcsolódás lehetőségeit.
Alkalmazza a minőség megőrzésére vonatkozó előírásokat, ismeri az áruk és szolgáltatások minőségét meghatározó tényezőket.

 

Győr, 2012. szeptember 1.

 

NEPTUN rendszer - NEPTUN system


 

Oktatásszervezés Eseménynaptára