Építészmérnök BSc 2017

Képzési cél:
A képzés célja építészmérnökök képzése elsősorban a magasépítéshez kapcsolódó - a vonatkozó rendeletek szerint e szakképzettség birtokában közvetlenül végezhető - tevékenységek (szerkesztői, rajzolói, műszaki előkészítői, építéskivitelezési, épületfenntartási, építőanyag vagy épületelem gyártási és forgalmazási, hatósági, bizonyos tervezési és kutatási részfeladatok) területére, akik természettudományi, műszaki és művészeti, valamint gazdasági, humán és nyelvi ismereteik, továbbá az ezekhez kapcsolódó készségeik révén alkalmasak irányítás mellett a fentiekben leírt műszaki feladatok megoldására. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Végzettségi szint: alapfokozat (baccalaureus, bachelor, rövidítve: BSc)

A szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése:
építészmérnök

A szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése angolul: Architectural Engineer

Képzési idő: 7 félév

Az oklevél megszerzéséhez szükséges kreditpontok száma: 210 kredit

A képzés tartalma, az egyes képzési területek aránya:

Képzési ismeretek

kp

%

Szabadon választható tantárgyak

12

6

Kreatív készségfejlesztési, művészeti és műveltségi, humán és társadalom-tudományi, valamint természettudományos, műszaki, gazdasági és jogi ismeretek és segédtudományok

46

22

Építészmérnöki szakmai ismeretek

146

69

Speciális szakmai ismeretek

6

3

Összes kredit:

210

100


Szakmai gyakorlat: Legalább hat hét időtartamú, az intézmény által elfogadott szakmai gyakorlóhelyen (tervezési vagy kivitelezési-beruházási környezetben) teljesített gyakorlat, melynek további követelményeit a tanterv határozza meg. A szakmai gyakorlat kritérium követelmény.

Az ismeretek ellenőrzési rendszere: A tantervben előírt követelmények megszerzéséből, a szakmai gyakorlat elvégzéséből, a diplomamunka elkészítéséből, záróvizsga letételéből tevődik össze.

A diplomamunka követelményei:
A diplomamunka olyan, konkrét szakterületen felmerülő építészmérnöki tervezési vagy kutatási feladat megoldása, kidolgozása, mely a hallgató megszerzett tanulmányi ismereteire támaszkodva, kiegészítő szakirodalmak tanulmányozásával és konzulensek irányításával egy félév alatt elkészíthető. A jelölt a diplomamunkával igazolja, hogy kellő jártasságot szerzett a tanult ismeretanyag gyakorlati alkalmazásában, képes az alapszintű építészmérnöki feladatok elvégzésére, és a tananyagon túl jártas egyéb szakirodalomban is, amelyet értékteremtő módon képes alkalmazni.

A záróvizsgára bocsátás feltétele: A tantervben előírt követelmények teljesítése, ezen belül:
- legalább 210 kredit megszerzése, amelyben a diplomamunka 20 kredit értékű,
- a gyakorlati képzés tanterv szerinti követelményeinek teljesítése,
- elfogadott és egy opponens által bírált diplomamunka.


A záróvizsga részei:
- a diplomamunka megvédése komplex záróvizsga keretén belül, a TVSz-ben meghatározottak szerint.

A záróvizsga eredménye:
A diplomamunkára és a komplex szóbeli vizsgára adott érdemjegyek egyszerű számtani átlaga, egész számra kerekítve.
A záróvizsga eredménye elégtelen, ha valamelyik érdemjegy elégtelen.

Az oklevél minősítése:
Három eredmény, az egész tanulmányi időre vonatkozó tanulmányi átlag, a komplex szóbeli záróvizsga érdemjegye és a diplomamunkára kapott érdemjegy számtani átlaga.

NEPTUN rendszer - NEPTUN system


 

Oktatásszervezés Eseménynaptára