Előadóművészet - Klasszikus oboa szak 2012

Előadóművészet - Klasszikus oboa szak BA

A képzés célja:

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik előadóművészi teljesítményükkel a magyar és az európai zenekultúrát gyarapítani és terjeszteni tudják; magas fokú gyakorlati és elméleti készséget és tudást szerezve, kiművelt zenei ízléssel, technikával, formálókészséggel tudják ellátni szolgálatukat a hangversenypódiumon és kamarazenei együttesekben. A zenei élet intézményeiben hasznos segítő szerepet tudnak vállalni; kidolgozott zenei készségekkel, kellő mélységű hangszeres, valamint elméleti ismeretekkel rendelkeznek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:

Klasszikus oboa előadóművész BA

Teljesítendő kreditpontszám:  180 kredit

• szigorlati tárgy: zenetörténet; zeneelmélet-szolfézs
  • kollokvium tárgy: mindazon gyakorlati tárgy, mely esetében a vizsgakötelezettséget vizsgabizottság előtt kell teljesíteni; az összes elméleti ismeretet nyújtó tárgy
  • A többi tárgy a félévi teljesítés alapján 3, vagy 5 fokozatú értékeléssel, illetve aláírással zárul.

A záróvizsgára bocsátás feltételei:

• a diplomahangverseny teljesítésének kivételével a tantervben előírt valamennyi tanulmányi és vizsgakötelezettség teljesítése és az előírt kreditek megszerzése
  • a diplomakoncert műsorának elfogadása

• a diplomahangverseny
  • komplex szóbeli vizsga

(A vizsga tartalma felöleli mindazokat az ismereteket, amelyek az elméleti, stílustörténeti, zenetörténeti, formatani, műelemzési, zenei műszóismereti információkat tartalmazzák.)

• az abszolutórium megszerzése
  • a záróvizsga teljesítése
  • az államilag előírt nyelvvizsga megléte (a Varga Tibor Zeneművészeti Intézetben az EU tagállamainak hivatalos nyelve és orosz)

2017. szeptember

Gyorshírek

Tájékoztatjuk, hogy az EYOF ideje alatt (2017.07.19.-30.) - az előkészületek és a versenynapok alatt - a Tanulmányi Osztályon az ügyfélfogadás SZÜNETEL. Megértésüket köszönjük!

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) 2017. július 23. - 2017. július 30.
Nyári ügyeleti rend 2017. július 27. 00:00 - 2017. augusztus 20. 23:00
Munkaszüneti nap 2017. augusztus 20. 00:00 - 23:55
Bejelentkezés a 2017/18. tanév I. félévére 2017. augusztus 23. 06:00 - 2017. szeptember 2. 23:00