Előadóművészet - Klasszikus fuvola szak 2012

Előadóművészet - Klasszikus fuvola szak BA

A képzés célja:

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik előadóművészi teljesítményükkel a magyar és az európai zenekultúrát gyarapítani és terjeszteni tudják; magas fokú gyakorlati és elméleti készséget és tudást szerezve, kiművelt zenei ízléssel, technikával, formálókészséggel tudják ellátni szolgálatukat a hangversenypódiumon és kamarazenei együttesekben. A zenei élet intézményeiben hasznos segítő szerepet tudnak vállalni; kidolgozott zenei készségekkel, kellő mélységű hangszeres, valamint elméleti ismeretekkel rendelkeznek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:

Klasszikus fuvola előadóművész BA

Teljesítendő kreditpontszám:  180 kredit

• szigorlati tárgy: zenetörténet; zeneelmélet-szolfézs
  • kollokvium tárgy: mindazon gyakorlati tárgy, mely esetében a vizsgakötelezettséget vizsgabizottság előtt kell teljesíteni; az összes elméleti ismeretet nyújtó tárgy
  • A többi tárgy a félévi teljesítés alapján 3, vagy 5 fokozatú értékeléssel, illetve aláírással zárul.

A záróvizsgára bocsátás feltételei:

• a diplomahangverseny teljesítésének kivételével a tantervben előírt valamennyi tanulmányi és vizsgakötelezettség teljesítése és az előírt kreditek megszerzése
  • a diplomakoncert műsorának elfogadása

• a diplomahangverseny
  • komplex szóbeli vizsga

(A vizsga tartalma felöleli mindazokat az ismereteket, amelyek az elméleti, stílustörténeti, zenetörténeti, formatani, műelemzési, zenei műszóismereti információkat tartalmazzák.)

• az abszolutórium megszerzése
  • a záróvizsga teljesítése
  • az államilag előírt nyelvvizsga megléte (EU tagállamainak hivatalos nyelve és orosz)

2017. szeptember 1.

Munkaszüneti nap 2018. augusztus 20.
Bejelentkezés a 2018/19. tanév I. félévére 2018. augusztus 24. 06:00 - 2018. szeptember 1. 23:55
Tantárgyválasztás a 2018/19. tanév I. félévére 2018. augusztus 27. - 2018. szeptember 1.
Szenátusi ülés 2018. augusztus 27. 16:00 - 18:00