Előadóművészet - Klasszikus fagott szak 2012

Előadóművészet - Klasszikus fagott szak BA

A képzés célja:

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik előadóművészi teljesítményükkel a magyar és az európai zenekultúrát gyarapítani és terjeszteni tudják; magas fokú gyakorlati és elméleti készséget és tudást szerezve, kiművelt zenei ízléssel, technikával, formálókészséggel tudják ellátni szolgálatukat a hangversenypódiumon és kamarazenei együttesekben. A zenei élet intézményeiben hasznos segítő szerepet tudnak vállalni; kidolgozott zenei készségekkel, kellő mélységű hangszeres, valamint elméleti ismeretekkel rendelkeznek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:

Klasszikus fagott előadóművész BA

Teljesítendő kreditpontszám: 180 kredit

• szigorlati tárgy: zenetörténet; zeneelmélet-szolfézs
  • kollokvium tárgy: mindazon gyakorlati tárgy, mely esetében a vizsgakötelezettséget vizsgabizottság előtt kell teljesíteni; az összes elméleti ismeretet nyújtó tárgy
  • A többi tárgy a félévi teljesítés alapján 3, vagy 5 fokozatú értékeléssel, illetve aláírással zárul.

A záróvizsgára bocsátás feltételei:

• a diplomahangverseny teljesítésének kivételével a tantervben előírt valamennyi tanulmányi és vizsgakötelezettség teljesítése és az előírt kreditek megszerzése
  • a diplomakoncert műsorának elfogadása

• a diplomahangverseny
  • komplex szóbeli vizsga

(A vizsga tartalma felöleli mindazokat az ismereteket, amelyek az elméleti, stílustörténeti, zenetörténeti, formatani, műelemzési, zenei műszóismereti információkat tartalmazzák.)

• az abszolutórium megszerzése
  • a záróvizsga teljesítése
  • az államilag előírt nyelvvizsga megléte (EU tagállamainak hivatalos nyelve és orosz)

2016. szeptember 1.

Jelentkezés MSc (Mester) képzésre a 2017. évi normál felvételi eljárásban

Felhívjuk figyelmét, hogy a 2017. évi normál felvételi eljárásban az MSc (Mester) képzésre jelentkezett/jelentkező hallgatók számára  fontos információkat foglaltunk össze a felvételi eljárásban való részvételről (határidők, beadandó dokumentumok, kreditelismerési eljárás, stb.)

Tájékoztató a 2017. évi normál felvételi eljárásban (szeptemberi kezdéssel) MSc képzésre jelentkezőknek, 2017A

Kérjük, hogy a tájékoztatót olvassa el figyelmesen!

További információk: http://felveteli.sze.hu/kezdolap

Nyári záróvizsga időszak a jogász szakon 2017. március 1. - 2017. június 16.
Selejtezés leadási határideje 2017. április 24. 00:00 - 2017. május 9. 23:55
Finanszírozási forma módosítására jelentkezés 2017. április 24. - 2017. április 29.
Munkaszüneti nap 2017. május 1.
Munka ünnepe 2017. május 1.